HidroTürk aramıza hoş geldi.
HİDROTÜRK Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi.

Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan "Su Kaynaklarının Sürdürülebilir Yönetimi için Ülkemize Özgü Hidroloji, Su Kalitesi ve Ekolojisi Modelleme Araçlarının Geliştirilmesi" Projesi'nin kapanış toplantısı 17.12.2019 tarihinde Meyra Palace Otel Ankara'da gerçekleştirildi.  

Açılış konuşmalarını Su Yönetimi Genel Müdürü Sayın Bilal DİKMEN, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ali Fuat AYDIN ve İTÜNOVA Genel Müdürü Sayın Dr. Ercan ÇİTİL'in gerçekleştirdiği toplantıda, Coğrafi Bilgi Sistemi tabanlı geliştirilen Hidroloji, Hidrodinamik, Hidrojeolojik, Su Kalitesi ve Ekolojik modellerin kabiliyetleri ve arayüz tasarımları paylaşıldı.

Toplantıya proje ekibinde yer alan akademisyenlerin yanı sıra, çeşitli üniversitelerden öğretim üyeleri, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Büyükşehir Belediyelerinin Su ve Kanalizasyon İdareleri ile Türkiye Su Enstitüsünden ilgili personel katılım sağladı.

HİDROTÜRK projesi kapsamında yapılan arayüz geliştirme çalışmaları ve yardımcı araçlar hakkında bilgilendirme sunumu Yazılım Geliştirme ve Test Grup Koordinatörü Dr. Deniz AYDIN tarafından yapıldı. Yazılım geliştirme ekibi üyesi Sayın Mustafa UÇAR arayüz üzerinden model kullanımını gösteren bir sunum gerçekleştirdi.   

Hidroloji Modelinin yetenekleri ve teorik bilgilendirilmesi Hidroloji Grubu Koordinatörü Sayın Doç. Dr. Okan FISTIKOĞLU,  1-2 ve 3 Boyutlu Hidrodinamik Modelinin kabiliyetleri, teorik bilgilendirilmesi ve kabulleri Sayın Prof. Dr. Lale BALAS, Hidrojeoloji Modelinin kabiliyetleri Hidrojeoloji Grubu Üyesi Sayın Mohsen Mahmoody VANOLYA ve Su Kalitesi ve Ekolojisi Modeli çekirdek koduna ilişkin model kabiliyetleri ve kabullerinin açıklandığı sunum ise Su Kalitesi ve Ekolojisi Grubu Koordinatörü Sayın Prof. Dr. Ali ERTÜRK tarafından gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantı HİDROTÜRK Projesine ilişkin görüş ve önerilerin değerlendirilmesi ardından Sayın DİKMEN'in kapanış konuşması ile tamamlandı.

EPANET Artık Türkçe
EPANET Hidrolik Model Yazılımı Eğitimi Gerçekleştirildi.