ODAKENT SEGİS 2013 de Platin sponsor
Odakent Uluslararası Akıllı Altyapı ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresinde Platin Sponsor oldu.
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile Piri Reis Harita, Gayrimenkul ve CBS Derneği tarafından düzenlenen “Uluslararası Akıllı Altyapı ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi - İstanbul 2013”, 22 - 23 Kasım tarihlerinde Silence İstanbul Hotel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. 

“SEGİS 2013” kongresinin temel amacı; coğrafi bilgi sistemleri destekli teknik altyapı bilgilerinin akıllı yönetimi konusunda uzman yerli ve yabancı bilim insanları, uygulayıcı, kamu ve özel sektör, meslek odaları ile sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla; teknik altyapı sorunlarını tespit etmek, bilimsel ve teknolojik yeniliklerle bu sorunlara yönelik akıllı çözümler oluşturmak ve kentsel yaşam kalitesini yükseltmek olarak belirlenmiştir. Kongre kapsamında, başta altyapı sistem tedarikçileri olmak üzere coğrafi bilgi teknolojileri alanında ulusal ve uluslararası düzeyde öncü kamu ve özel sektör ürün temsilcilerinin katılacağı geniş kapsamlı bir teknoloji sergisi de katılımcıların ilgisine sunulmuştur. Ayrıca, “SEGIS 2013” UNESCO’nun 2013 yılı için belirlediği Piri Reis Dünya Haritası’nın 500. yılı dolayısıyla, ilki düzenlenen ve farklı birçok kategoride ödüllerin verildiği Piri Reis Ödülleri’ne de ev sahipliği yapmıştır.

Odakent “En İyi Eğitim Uygulaması” ve AzersuCİS projesi ise “En İyi Altyapı Bilgi Sistemi” kategorilerinde birincilik ödülüne layık görülmüştür.

1. Su Kayıpları Forumuna katılım
ODAKENT 1. Su Kayıpları Forumu Sponsoru oldu.