ODAGIS+ Web/Mobil arayüzünde Rapor aracı vasıtasıyla Yönetici arayüzünden istenilen Rapor/Gösterge Panelleri(Dashboard) oluşturularak, ilgili kullanıcı veya kullanıcı gruplarına açılabilir. Benzer şekilde tüm kullanıcılar kendilerine ait rapor sayfalarını/gösterge panellerini oluşturabilirler. 

 Lütfen uygulayın

Yeni Rapor Sayfası Oluşturma ve Düzenleme:

1- Rapor Sayfası (Dashboard) oluşturmak için Başlık çubuğunun sol kısmında yer alan butonları kullanın. Rapor Sayfasında yeni pencere iki farklı şekilde oluşturulmaktadır. 

  • Standart Pencere

  • URL Penceresi


2- Yeni Pencere oluşturulduğunda başlık çubuğunun sol üst kısmında yer alan butona basıldığında Yönetici Panelinde hazırlanan ve o kullanıcıya kullanım izni verilen "Grafik/Tablo" isimleri listelenmektedir. Bu listedeki "Grafik/Tablo"lardan bir tanesini seçerek pencerede görüntüleyin. Rapor sayfası kaydedildiğinde penceredeki grafik aynen kaydedilir.

3- Yeni URL Penceresi oluşturulduğunda başlık çubuğunda yer alan adres çubuğuna URL adresi yazılabilir. Url adresini yazarak "enter" tuşuna veya "ok" butonuna basarak pencere içerisinde web sayfası görüntüleyin. Rapor sayfasını kaydettiğinizde penceredeki grafik aynen kaydedilmiş olur.

4- Pencerelerin farklı bir konuma sürüklenmesi veya pencere boyutlarının değiştirilmesi rapor başlık çubuğundaki iki buton vasıtasıyla yapılabilmektedir. Bu butonlar vasıtasıyla Rapor Sayfasını istediğiniz şekilde düzenleyip kaydedin.


Not: Herbir butonun üzerinde ipucu açıklamaları bulunmaktadır.


5- Siyah tema için menüdeki işaretli düğmeye basılır. Temayı kaldırmak için yine aynı butona basılır.


6- Kaydet butonuna basıldığında açılan formda sırasıyla Şablona isim verme, isim değiştirme, rapor sayfasını tüm kullanıcılar için kaydetme, açılış rapor sayfasını ayarlama, benzer rapor sayfası oluşturma işlemlerinin yapıldığını gözlemleyin. 


Tüm kullanıcılar kendilerine özel Rapor Sayfası oluşturabilmekte, sayfayı düzenleyebilmekte ve kaydedip saklayabilmektedir. Yönetici haklarına sahip kullanıcılar oluşturdukları Rapor Sayfalarını "Genel olarak kaydet" kutusunu işaretleyip daha sonra ODAGIS+ Yönetici Panelinden diğer kullanıcılarla paylaşabilmektedir.Görünümler
1 Toplam görüntülenme
1 Üye Görüntüleme
0 Herkese Açık Görüşler
İşlemler
0 Beğeniler
0 Beğenilmeyenler
0 Yorumlar
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bağlantı Paylaş
Posta ile paylaş

Lütfen giriş bunu paylaşmak için webpage eposta ile.