ODAGIS+™ Editör arayüzünde tek tek veri girişi ve güncelleme araçlarının yanı sıra toplu işlem araçları da mevcuttur. Bu araçlar element seçimi yapıldıktan sonra aktif hale gelmektedir. 

 Toplu Ekleme:

Bir tabakada veri girişi/güncelleme yetkisi bulunan kullanıcılarda  bir tabakada "Obje Seçme" seçeneklerinden biri ile seçilmiş objeler varsa "Yerleştir"  butonuna basıldığında "Seçili Objeleri Ekle(Insert Selected)" komutu aktif hale gelir. Bu komutla toplu veri ekleme işlemi yapılabilmektedir. Toplu ekleme işleminde boş formda seçilen değerler seçili bütün objelere ortak olarak yazdırılmaktadır.


Toplu Sözel Bilgi Güncelleme:

Veri girişi/güncelleme yetkisi bulunan kullanıcılar için, bir tabakada "Obje Seçme" seçeneklerinden biri ile seçilmiş objeler varsa "Sözel Bilgi" butonuna basıldığında "Seçili Objeleri Güncelle(Update Selected)" komutu aktif hale gelir. Bu komutla toplu sözel bilgi güncellemesi için açılan "boş" formda girilen değer veya yapılan değişiklikler seçili objelerin tamamında güncellenmiş olur. 


"Sözel Bilgi" düzenle  araç düğmelerine tıklamadan önce objelerin seçilmesi durumunda düğmede tek bir "Güncelleme" veya "Seçilenleri Güncelle(Update Selected)"  önseçim menüleri açılmaktadır. Böylelikle toplu işlem ayarı form açılırken yapılmış olmaktadır.

Toplu sözel bilgi güncelleme için ayrıca Toplu Öznitelik Bilgisi Güncelleme bölümüne bakınız.

Görünümler
2 Toplam görüntülenme
2 Üye Görüntüleme
0 Herkese Açık Görüşler
İşlemler
0 Beğeniler
0 Beğenilmeyenler
0 Yorumlar
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bağlantı Paylaş
Posta ile paylaş

Lütfen giriş bunu paylaşmak için webpage eposta ile.