Veritabanı Bağlantıları

Veritabanı Bağlantıları arayüzü kurumsal diğer veritabanlarına doğrudan bağlanmak ve işlem yapmak için kullanımaktadır. Bunun içn öncelikle Veritabanı Sunucu ip'si, adı, port, şema, kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilerek bir Veritabanı bağlantısı kaydedilir. 

Farklı veritabanları için kaydedilen bağlantı isimleri Yönetici Panelinin farklı arayüzlerinde doğrudan seçilerek hızlı bir şekilde o veritabanına bağlantı sağlanmış olur ve sorgu, düzenleme vb. işlem yapılmaya hazır hale gelir. 


 Lütfen uygulayın

1- Farklı bir veritabanına ait size verilen Bağlantı adı, Bağlantı Tipi*, VT Sunucusu, VT Adı, Kullanıcı adı ve Şifre'yi girdikten sonra "Ekle" butonuna basın ve bağlantıyı listeye ekleyin.

Bağlantının tüm Admin Panel yöneticileri tarafından görünmesi için "Public" kutusu işaretlenmelidir.


* 

2- Bağlantı listesinden ilgili bağlantıyı seçerek sağ alt taraftaki "Şema Düzenle" butonuna basın ve görüntülemek istediğinin tabloların listesini düzenleyin.


PostgreSQL Foreign Data Wrapper/FDW teknolojisi kullanarak PostgreSQL veritabanı içerisinden harici/uzak/farklı veri sistemlerine doğrudan bağlanmayı, sorgulama yapmayı sağlayan bir araçtır. Bir eklenti olarak kurulan FDW ile farklı veritabanı sistemlerine bağlanılabilmekte ve veri alınabilmekte, sorgu gönderebilmekte, aynı zamanda yazma işlemi de yapabilmektedir. FDW, farklı veri kaynaklarından verileri normalize ederek merkezi bir veritabanına  çekmek yani ETL aracı olarak kullanmak için en hızlı araçlardan biridir.

Bakınız:  https://wiki.postgresql.org/wiki/Foreign_data_wrappers  

 

Görünümler
2 Toplam görüntülenme
2 Üye Görüntüleme
0 Herkese Açık Görüşler
İşlemler
0 Beğeniler
0 Beğenilmeyenler
0 Yorumlar
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bağlantı Paylaş
Posta ile paylaş

Lütfen giriş bunu paylaşmak için webpage eposta ile.

Değerlendirme
0 0