ODAGIS+ yazılımı bir merkezi veritabanı etrafında çalışan, farklı coğrafi tabakaları gruplar halinde CBS Haritaları şeklinde kullanabilen bir yapıya sahiptir.  CBS Projesi ana panelinden, aktif CBS Projesi(Veritabanı) ve CBS Haritaları seçimi, aynı zamanda genel ayarlar ve kullanıcı sistemden çıkış ayarları  yapılabilmektedir.   


ODAGIS+ yazılımındaki genel ayarlara ait form üzerindeki onay kutularının işaretlenmesi ile ilgili ayar aktif hale gelmektedir. 


  • ODAGIS+ Otomatik Aç: QGIS programı açıldığında ODAGIS+ ın otomatik olarak açılmasını sağlar.

  • ODAGIS+ Menü Gizle: QGIS programına ait araç çubukları ve üst açılır menünün  tek hamlede gizlenmesini sağlar. İşaret kaldırıldığında ise üst açılır menü aktif hale getirilir.


  • Otomatik Güncelleme: Bu ayar işarerlendiğinde her açılışta yeni ODAGIS+ versiyonları kontrol edilip yeni versiyon varsa otomatik olarak indilir ve güncelleme yapılır. Sık sık güncelleme yapılmak istenmiyorsa bu ayar işaretlenmez.

  • Tema Ayarları: ODAGIS+ arayüz görünüm ayarları iki seçme kutusu ile yapılabilmektedir. Burada tema ayarları ve ikon renk ayarları birlikte yapılabildiği gibi ayrı ayrı da yapılabilmektedir.

  • QGIS Ayarları Butonu: QGIS programına ait genel ayarlara/seçeneklere bu butonla ulaşılabilir.


Ayarlar aktif hale getirildikten sonra oturum kapatılsa dahi, bir sonraki oturumda yine aktif halde kalmaktadır. Bu sebeple yapılan bir ayarı pasif hale getirmek için mutlaka onay kutusundaki işaret kaldırılmalıdır. 

Kullanıcı bilgileri grup kutusu içerisinden kullanıcıya ait fotoğraf ve ad soyad bilgilerini görüntüleyebilmektedir. 


Aynı zamanda kullanıcının programdan çıkış yapması ya da kullanıcı değiştirme işlemi yapılabilmektedir.

Görünümler
1 Toplam görüntülenme
1 Üye Görüntüleme
0 Herkese Açık Görüşler
İşlemler
0 Beğeniler
0 Beğenilmeyenler
0 Yorumlar
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bağlantı Paylaş
Posta ile paylaş

Lütfen giriş bunu paylaşmak için webpage eposta ile.