AsBuilt Dışarı Aktar

ODAGIS+™ yazılımı, ODAGIS+AsBuilt yazılımı ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Sahadan veri toplama faaliyetleri için merkezi veritabanından seçilen coğrafi tabakaları ve sütunlar bir şablon halinde kaydedilmektedir. Kaydedilen Şablonlar istenirse katman muhtevaları da dahil olacak şekilde dışarı aktarılmaktadır. Dışarı aktarma GeoPackage* (.gpkg) dosya formatında yapılmaktadır. Bu formatta dışarı aktarılan şablon işsonu projeleri ODAGIS+AsBuilt yazılımı tarafından otomatik olarak tanınmakta ve açılabilmektedir. Bu yazılımla sahadan istenilen formatta toplanan veriler veri girişi ve güncelleme arayüzü ile aynı dosya veritabanına girilmekte ve merkezi veritabanına aktarılmak üzere İdare'ye geri verilmektedir.  

* GeoPackage, bir SQLite3 veritabanı konteyneri olarak uygulanan coğrafi bilgi sistemi için açık, tescilli olmayan, platformdan bağımsız ve standartlara dayalı bir veri formatıdır. Bu format SQLite veritabanında vektör objeleri, çeşitli ölçeklerde raster ve tarama haritalarının döşeme(tile) matrisi setlerini,  öznitelik bilgilerini (mekansal olmayan veriler) ve uzantıları(extensions) saklamak için bir takım kurallara sahiptir.


ODAGIS+AsBuilt yazılımında kullanılmak üzere "Proje Bilgileri" ne ait sütun bilgileri aşağıda gösterildiği üzere bu arayüzde belirlenmektedir.Görünümler
1 Toplam görüntülenme
1 Üye Görüntüleme
0 Herkese Açık Görüşler
İşlemler
0 Beğeniler
0 Beğenilmeyenler
0 Yorumlar
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bağlantı Paylaş
Posta ile paylaş

Lütfen giriş bunu paylaşmak için webpage eposta ile.

Değerlendirme
0 0