Tabaka Yetkilendirmeleri

ODAGIS+™ yazılımını kullanan tüm kullanıcıların her bir harita ve coğrafi tabakayı görüntülemek için Yönetici tarafından yetkilendirilmesi gerekmektedir. Ayrıca coğrafi tabakalara veri girişi, güncellemeler ve muhtelif fonksiyonların kullanımı için de ayrıca kullanıcı bazında yetkilendirme yapılması gerekmektedir. 

Yönetici arayüzünden her bir coğrafi tabaka oluşturulması veya sisteme harita kategorisinin eklenmesinin hemen ardından ilgili kullanıcılara yetkilendirmelerin mutlaka yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde yeni eklenen tabaka ve objeler standart olarak oluşturan kullanıcı dışında hiçbir kullanıcının doğrudan kullanımına açılmamaktadır.

 Lütfen uygulayın

1- Yönetici arayüzünde herhangi bir kullanıcı seçildiğinde sağ tarafta Tabaka "Görünürlük(Visibility)" bölümünde listelenen tabakalara ait onay kutularını işaretleyerek, işaretlenen tabakaları o kullanıcıya görünür hale getirir. Sol alt tarafta "Hepsini Seç" onay kutusu işaretlendiğinde tüm tabakalar seçili hale gelir, işaret kaldırıldığında ise tüm tabakalardaki seçim işaretleri kaldırılır. Yapılan değişikliklerin kaydedilmesi için sağ alt taraftaki "Kaydet(Update)"  butonuna basılır.


2- Benzer şekilde herhangi bir kullanıcı seçildiğinde sağ tarafta Tabaka "Düzenle(Edit)" bölümünde listelenen tabakalara ait onay kutularını işaretleyerek, işaretlenen tabakaları o kullanıcının editlemesine hazır hale getirir. Yine sağ alt tarafta "Hepsini Seç" onay kutusu işaretlendiğinde tüm tabakalar seçili hale gelir, işaret kaldırıldığında ise tüm tabakalardaki seçim işaretleri kaldırılır. Yapılan değişikliklerin kaydedilmesi için sağ alt taraftaki "Kaydet(Update)"  butonuna basılır.

3- Kullanıcı bazında seçilen coğrafi tabakanın sadece izin verilen sütunlarını editlemeye açmak için "Sütunlar(Columns)" kolonunun bulunduğu yerdeki butona tıklanır. Açılan formda işaretli olan sütunlar editlemeye açık olacaktır. Bu özellik sayesinde farklı veritabanlarındaki tablolar da dahil, her bir tablo için belirli sütunlarda kontrollü veri girişi güncelleme işlemleri yapılabilmektedir. 


Görünümler
1 Toplam görüntülenme
1 Üye Görüntüleme
0 Herkese Açık Görüşler
İşlemler
0 Beğeniler
0 Beğenilmeyenler
0 Yorumlar
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bağlantı Paylaş
Posta ile paylaş

Lütfen giriş bunu paylaşmak için webpage eposta ile.

Değerlendirme
0 0